Çift Taraflı Bant

1357

Ülkemizde  bu bant çeşidinin günlük yaşantımıza girmesi yetmişli yılların başında olmuştur.  Bantların dayanıklılık ve sağlamlık yapısı  banda  göre değişkenlik göstermesinden dolayı çift taraflı bantlar tamir, montaj, tutturma, asma ve sabitleme işlerini kolayca yapılmasında yardımcı malzeme olarak kullanılmaktadır.

Çift  taraflı Bant Nedir?

Çift tarafı yapışkanlı olan bant türlerine çift taraflı bant denilmektedir. Diğer bantlara göre tam tersi bir yapıya sahiptir. Her iki yüzeyinin yapışkanlı olması  kullanıcıların tercih sebebine göre değişkenlik gösterir.

En Çok Kullanılan Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde  bir çok  genişlikte ve uzunlukta üretilmektedir. Yapışacak alana ve yüzeye göre değişkenlik göstermektedirler. Uygulanacak alanalarda doğru  bant seçimi konusunda size yardımcı olmak için profesyonel ekibimz ve birikimizle hizmetinizde olmaktan mutluluk duyarız.

Çift Taraflı Köpük Yapışkanlı Bantlar

Çift Taraflı Filmik Bant

Suda Eriyen Bobin Ekleme Bantları

Çift Taraflı Tissue Bant

Çift Taraflı Ağ Dokulu Bant

Ağ Takviyeli Sızdırmazlık EPDM Bantları

Neden Çift Taraflı Bant Tercih Etmelisiniz ?

Kolay ve temiz kullanım sağlar. Güçlü yapışkan sayesinde çabuk uygulama gerektirir. Maliyet hesaplamalarında diğer birleştirme yöntemlerine göre ekonomik ve hızlı  çözüm sağlamaktadır.

Her yaş grubuna hitap etmektedir. Yapıştırma esnasında arzu edilirse primer türü kullanılarak hızlı yapıştırma sağlanır.  Evlerde, ofislerde ve diğer yaşam alanlarında vidalama gibi  zor birleşme işlerinin yerine çift taraflı bant  grupları kullanılmaya başlanmıştır. Küçük yaş gruplarında bile uygulanmasının mümkün olması önemli bir avantajdır. Doğal ve  çevre dostu olduğu ve sağlığa zararı olmadığı için hızlı şekilde yaygınlaşmıştır.

Uygulama yaptığımız alanlardan kolayca söküp alabilme, iz bırakmama özelliği ise  bu bantları vazgeçilmez kılmaktadır.

Çift Taraflı Bantları Kullanım Alanlarına Yaşamdan Örnekler

Günlük yaşamın yanı sıra, iş ve endüstriyel alanlarda bir  çok uygulamasını görmek mümkündür.

  • Plastik ve metal banyo aksesurlarının yapıştırIlmasında çift taraflı köpük  bant çeşitleri   ısarlar tercih edilmesini öneririz.
  • Araç camlarında HGS ve OGS montajlarında Çift Tarafflı VHB Bant  kullanılması daha uygun olacaktır.
  • Kuyumculuk sektöründe, vitrin tasarımlarında Çift Taraflı Ağ Dokulu Bant  ve Çift Taraflı Tissue Bant  kullanımı iyi sonuçlar verecektir.
  • Asansör sektöründe plastik ve metal levhaların montajlamasında Çift Taraflı Pet Bant Çeşitleri Kırmızı /Siyah/Mavi  en çok tercih edilen bant grubu olarak tavsiye edilmektedir.
  • Araç logo ve  yan çıtaların yapışmasında Çift Taraflı Köpük Yapışkanlı Bantlar etkili sonuçlar vermektedir.
  • Araç lasitklerinin jantlarında rot balans ayarlmasında kullanılan Mavi Siyah Çift Taraflı Köpük Bant tercih edilmektedir.
  • Medikal sektöründe tek kullanımlık ameliyat önlüklerinde kullanılan Çift Taraflı Filmik Bant ve  Medikal Montajlama Bantları kullanılmaktadır.
  • Diğer sektörlerle ilgili yapışkanlı bant  çözümlerinde memnuniyetle yardımcı olmak isteriz. Bize WhatsApp: 0535 291 08 68 numaramızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.