Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar

63

Önemli Not : Bu sayfa çift taraflı bant çıkarma  konusunda sorun yaşayan güzel insanlarımıza  yardımcı olmak için hazırlanmıştır.  Makalemizi okuduğunuzda aklınızdaki bütün sorulara cevap bulabileceksiniz. Bant sökme işlemi için gerekli malzemeleri temin noktasında market ve yapı marketlerinden  tedarik sağlayabilirsiniz. Bant çıkarma işlemleri hakkında telefonla bilgi verilememektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Çift Taraflı Bant  Çıkarma İşleminde Kullanılabilecek Malzemeler

  • Gaz yağı
  • Aseton
  • Sıcak su
  • Isıtma elemanları (Ütü, soba, saç kurutma makinası)

Çift Taraflı Bant  Duvardan Nasıl Çıkar?

Yöntem 1 : Sıcak Su Kullanarak Çift Taraflı Bant Çıkarma

Bu yöntemde sıcak su, temizlenecek bölgeye bir bez yardımıyla sürülür. Temizlenecek bölgenin sıcaktan zarar görmeyecek yüzeyler olması önemlidir. Sıcak su döküldükten sonra 1 dakika kadar beklemek sökülme işlemini hızlandıracaktır. Çift taraflı bant üzerinde sıcak su bekledikçe yapışkan yüzeyine işleyecek  kolayca çıkacaktır.

Yöntem 2 : Isı  Uygulayarak Çift Taraflı Bant Çıkarma

Bu yöntemde sıcaklık kaynağı olarak ütü, saç kurutma makinesı, elektirikli soba gibi eşyaların kullanılması tavsiye edilir.  Temizlenecek bölgede boya ve yüzey  ısıdan zarar görecekse diğer yöntemleri tercih etmelisiniz. Genelde fayans, seramik gibi ısıya dayanıklı yüzeylerde bu yöntem etkilidir.  Saç kurutma makinası kullanılacaksa doğrudan yüzeye tutulur ve ısının  artması sağlanır. Eğer ütü ve soba kullanılacaksa yüzeyin üzerine bez parçası gibi koruma elemanları konularak zeminin zarar görmesi engellenir. Çıkarma işleminden sonra yüzeyin tam temizliği için  sıcak suyla nemlendirilmiş bezle silinmesi istenen sonucu verecektir.

Yöntem 3 : Gaz Yağı Kullanarak Çift Taraflı Bant Çıkarma

Gaz yağı çok kolay bulunamadığından ve koku yaydığından çok tavsiye edilmese de etkili bir yöntemdir. Çok eski zamanlardan beri olarak çözücü olarak kullanılan gaz yağını bir bez yardımıyla yapışkanın çıkarılacağı bölgeye uygulayıp  küçük daireler şeklinde ovalama yapmanız durumunda etkili şekilde çıkarma işlemi yapacaktir.  İşlem yapılacak yüzey ve duvar, mermer, cam, beton vb yüzeyler ise bu yöntem uygulanabilir. Diğer yüzeylerde zarar görülmesi muhtemeldir.

Yöntem 4 : Aseton Kullanarak Çift Taraflı Bant Çıkarma (Editörün Tavsiyesi)

En ucuz ve etkili yöntemdir. Aseton ucuz ve  çabuk bulunan bir madde olmasına rağmen etkili bir çözücüdür. Ayrıca uygulandıktan sonra asetonun kolay uçucu özelliği,  avantaj oluşturmaktadır.  Uygulanan bölgede  uzun süreli koku oluşmaz  ve çıkarma işlemi oldukça hızlıdır. Bir bez yardımıyla uygulanması tavsiye edilir.

Yöntem 5 : İz Bırakmayan Çift Taraflı Bant Kullanmak

Bu yöntem risk almak istemeyen profesyonellerin tercih ettiği yöntemdir. Norafix iz bırakmayan  çift taraflı bant kullanarak iz kalma olayından tamamen kurtulabilirsiniz. Yapışkan özellikleri  modifiye akrilik olması  sebebiyle çok az  bırakır. Modifiye akrilik yapışkanlı olan çift taraflı bantların kullanılması sök -tak  veya tak -çıkar uygulmalarını sık yapan kişilerin tercih etmesi gereken bant çeşitlerindendir.  İz bırakmayan bant temin etme konusunda bize telefonla ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine kargoyla veya bizzat erişimini sağlıyoruz.