Koli Bantları -Koli Bandı Çeşitleri

3268

Koli Bandı

Koli bandı insan yaşamını kolaylaştıran  en önemli icatlardandır. Gerek iş yaşamı gerek ev  yaşantısında ve güncel diğer yaşam alanlarında vazgeçilmez bir unsur olmuştur. Norafix olarak yerli üretici konumunda kaliteli yapışma özelliği ile ön plana çıkmaktayız.  Yerli üretimi destekliyoruz ve destek bekliyoruz.

Norafix Hotmelt  Koli Banları

Bu ürün genel amaçlı kullanım içindir. Her sektörde kullanım vardır. Şeffa ve kahve olarak çeşitli markalarda satılmaktadır. Yapışlkan olarak akrilik ,Hot melt ve doğal kauçuk yapışkanlı olarak satılmaktadır. Ayrıca üzerlerine firma isim, logo basılarak baskılı bant olarakta sunulmaktadır.

Gerek avrupadan gerek yurt içinden alınan jumbo bobinlerden açarak kesilerek istenilen genişlik ve uzunlukta değerli müşterilerimize servis yapmaktayız. Koli kapama işlemlerinde ilk tutmadaki performansı ile müşterilerimizin beğenisini kazanmaktadır. Bobin genişlikleri 1600 mm, 1380 mm , 1280 mm olarak getirmekteyiz. Uzunluk metrajları ise 8000 m, 6000, 4000 m olarak ta temin etmekteyiz. Elde kopan bantlar grubundadır.

Norafix Su Bazlı Akrilik Koli Bantları

BOPP  film su bazlı akrilik koli bantları piyasada genellikle jelatin ambalajlama poşet ambalajlama işlerinde kullanılmaktadır. 25-28 mikron kalınlığında satıldığında  -20 derece +80 dereceye duyarlıdır. Ambalaj firmaları ve paketleme firmaları yapışkanın cinsinden dolayı Norafix su bazlı akrilik koli bantlarını tercih etmektedirler. Elde kopmayan bantlar grubundadır. Aşağıdaki resimlerde koli bandı üretim aşamalarını inceleyebilirsiniz.

Resimlerde görüldüğü üzere

  1. Jumbo bobin olan koli bandı makinaya takılır.
  2. Belirlenmiş olçü makinaya takılır
  3. Kesim tamamlanır.
  4. Daha sonra kesilen bantlar bekleme bandına alınır.
  5. Biten bantlar shrink ambalajlama makinasına alınrak paketleme yapılır.
  6. Paketlenen  koli bantları kolilere doldurularak sevke hazır hale gelir.

Doğal Kauçuk Koli Bantları

Norafix doğal kauçuk koli bantları mevsimsel hava değişiminde bile yapışkanlılık değeri aynı kalan ve  koli bantlamada üstün performansı ile en çok tercih edilen koli bantları grubuna girmektedir. – derecelerde ve + derecelerede kesinlikle kolilerde atma yapmaz.

Renkli Koli Bandı

Farklı renk seçeneklerinde üretim yapılmaktadır. Müşterin siparişi üzerine istenilen en ve boyda kesim yapılarak müşterilere sunulmaktadır.

Koli Bandı Nasıl Kullanılır, Nelere dikkat edilmelidir?

  1. Koli bandı yapıştırma işleminin sağlıklı olabilmesi için öncelikle oda sıcaklığında saklanmış kaliteli yapışkan uygulanmış norafix koli bantlarını tercih etmelisiniz. Yapışacak yüzeyin tozlu ve nemli olmamasına dikkat edilmelidir.
  2. Yapıştırılacak koli uçları birbirine değecek şekilde düzeltilmelidir. Yapıştırma işleminden önce düzgünce sabitlenmesi gerekmektedir.

3. Yapıştırma işlemi koli makinası yardımıyla daha sağlıklı olmaktadır. Koli makinası olmadığı durumlarda  bantlama yaptıktan sonra el yardımıyla sıvazlanması gerekmektedir.

4. Daha dayanıklı ve kullanım avantajı sağlaması bakımından koli bantlmada + şeklinde bantlama yapılması tavsiye edilir. Özellikle alt kısmın bantlamasında artı şeklinde bantlama oluşabilecek yırtılma ve hasarları büyük ölçüde engellemektedir.