3M Maskeleme Bandı

1816

3m maskeleme bandı gerek oto boya sanayinde gerek inşaat sektöründe kolaylıkla kullanım sağladığı gibi iz bırakmaması sebebiyle bir çok sektörde de kullanıma uygun bantlardır. 80 derece ve 120 dereceye kısa sürede duyarlıdır.

Maskeleme bantları ısı derecelerine göre kullanım alanlarına sahiptir. 60 derecelik olan maskeleme bantları hırdavat ve nalbur sektöründe satılmakta ve kullanılmaktadır. 80 derece olanlar ise  inşaat, izolasyon, dekorasyon,  mobilya sektörlerinde tercih edilmektedir. 80 derece ve üstü endüstriyel fabrikalarda ve  yüksek ısı kullanım alanlarında en çok kullanılan bantlar grubundadır. 200 derece ve üstü maskeleme bantları yeşil pet  polyester bantlar  erimesi ve deforme olması çok  zor olduğu için yeşil pet maskeleme bantları tercih edilmektedir.

Maskeleme bandı fiyat hesaplamasında döviz bazında ve metrekare hesabı yapılarak fiyat politikası oluşturulmaktadır.

Maskeleme bandı ölçüleri 4 mm , 6 mm, 9 mm,12 mm,14 mm,18 mm,24 mm,36 mm,48 mm ve müşterinin istediği ölüçlerde hassas kesim makinalarıyla belirlenmektedir. Uzunlukları ise  25 m, 30 m,  35m,  40 m ve 50 olarak müşterilerimize sunulmaktadır.

Kullanım Amacı  : Maskeleme Bandı’nın asıl kullanım amacı kullanılacak olan yüzeyin hiçbir şekilde boyanmaması , zedelenmemesi ve zarar görmemesidir. Kapı pervaz ve kolları, perdelikler, cam yada pencere çerçevelerinin korunması amacıyla da tercih edilmektedir. Yapıştırılan yüzeyde iz bırakmaması  maskeleme bantlarının en büyük avantajıdır, fakat 60 derece olan maskeleme bandı yapışkan izi bırakma özelliğiyle  son kullanıclar tarafından bilinmektedir.