Bobin Ekleme Bandı

559
Kağıt Ekleme Bandı

Bobin ekleme bantları  çift taraflı ve tek taraflı olarak üretilebilmektedir. Kullanılacağı alana göre hangi çeşidin kullanılacağı tespit edilir. Bu konuda yardım istediğiniz durumlarda norafix firmamızı gönül rahatlığı ile arayabilir ve 20 yıllık tecrübemizden faydalanabilirsiniz.

Bobin ekleme bantları modifiye akrilik yapışkan  formülleri ile sektörlere ve kullanım alanlarına göre çeşitlendirilmektedir. Kullanılan yapışkan cinsi ve et kalınlıklarına göre genelde

  • 100 mikron
  • 150 mikron
  • 180 mikron
  • 220 mikron bobin ekleme bantları bulunur.  İstenilidiğinde özel formüllerle daha da yoğunlaştırılabilir. Bu anlamda Türkiye’de üretilmemesi ve asya ve apruba ülkelerinden temin edilmesinden dolayı temin süresi uzamaktadır. Stoklama hassasiyeti önemlidir.

Kullanım Alanlarına ve Özelliklerine Göre Bobin Ekleme Bandı

Suda Eriyen Bobin Ekleme Bandı

Günlük kullanımı çok yaygın olan wc kağıdı , havlu kağıt, peçete ve selpak üretiminde çokça kullanılır. En önemli özelliği kullanıldıktan sonra suda çözünmesidir. Bu durum kanalizasyon sistemlerinin tıkanmaması konusunda oldukça önemlidir.  Özellikle üretim saffasında fabrika atık sularının gönderiminin yapıldığı sistemlerin bozulmaması konusunda çok etkilidir. Detaylı bilgi için Suda Eriyen Bobin Ekleme Bantları  yazımızı inceleyebilirsiniz.

Oluklu Mukavva Ekleme Bandı

oluklu mukavva üretiminde üretim sürekliliğini sağlamak için kullanılmaktadır. Bu sayede oluklu  mukavva bobinleri kesintiye uğramadan şekillendirilebilmektedr.  Bobin ekleme işlemi elle yapılabileceği  gibi sensörlü sistemlerle de yapılabilmektedir. Özellikle sensörlü sistemlerin devamı için bobin ekleme bandının kaliteli olması çok önemlidir.

Kağıt Baskı Ekleme Bandı

Matbaa ve kağıt baskı tekniklerinde kullanılabilen bobin ekleme bantlarıdır. Dokuma cinsi olarak nonwoven olarak üretilimekte, beyaz renkte yapışkan yüzeyde rijit olması sebebiyle kullanılacak bölgede yüksek performans göstermektedir.

Etiket Bobini Ekleme Bandı

Etiket imalatında kullanılan hızlı makina parkurunda manuel yada sensörlü sistemde verimli çalışan 150 mikron yoğunluğunda kullanıma çok uygun etiket imalatının vazgeçilmeez bant grubundandır. Performans olarak  kullanıcı memnuniyeti ile birlikte fiyat avantajı da  sunmaktadır.

Piyasada tesa, nitto, orafol markalarda satışımız bulunmakla birlikte bunlara alternatif markalarımızda da avantajlı fiyatlarla satışımız mevcuttur.