Klişe Bandı

2540

Norafix Klişe Bandı  100-200-300-380-500 mikron kalınlıklarında  oraflex , biessse, tesa, 3M, Scappa muadillerinde tercih edilmektedir. Bu dünya markalarının muadili olarak son kullanıcıların üstün kaliteli ürünler kullanmalarını sağlamaktayız.

Flekso matballar, etiket sektörü, baskılı poşet üreticileri norafix klişe bantlarını tercih etmektedir. Norafix klişe bantları baskı süreçlerimizi kolaylaştırmada klişe kenarlarında bantlamada ve sabitlemede metal silindirler üzerinde iz bırakmadan defalarca kullanmanızı sağlamaktadır.

Çift taraflı yapışkanlı klişe bantları PVC film, PP film ve beyaz PE sünger taşıyıcılı bantlardır.  Sünger taşıcıyılı bantlarda soft, medium, ve hard seçenekleri bulunmaktadır.  PVC film, PP film kalınlık aralığı 0.10 mm-0.40 mm’dir. PE Sünger kalınlık aralığı 0.40-0.55 mm aralığındadır. Flekso baskıda klişe ile silindir arasında uygulanır. Proses bittikten sonra yüzeyde  iz bırakmadan ayrılır.

Tırtıklı klişe bantlarında  dalgalı koruyucu sayesinde montaj esnasında kıvrılma yapmaz. Şeffaf film yapısıyla montajlamayı kolaylaştırır.  Koruyucusunun rahat sökülmesiyle matbaa ustalarının seçenekleri arasında tırtıklı klişe bantları en önde gelmektedir.

0-30 Bez Klişe Bandı

Norafix 0-30 Bez Klişe Bandı baskı süreçlerini kolaylaştırma amacıyla kauçuk bazlı klişelerin metal silindirler üzerine sabitlenmesinde ve polimer klişelerin folyo üstüne yapıştırılması gibi çok çeşitli  ihtiyaçlarda kullanılan bantlar grubundadır. Üzerindeki linieri silikonlu havana kağıt ve silikonlu kraft kağıt ile kaplanarak bez üzerine sürüm yapılan doğal kauçuklu yapışkanlı ürünlerdir. Tutkal kalıntısı bırakmaz, montaj sırasında kolaylıkla sökülüp takılabilir.

Kullanılan Sektörler

  • Oluklu mukavva imalatı
  • Matbaa
  • Etiket
  • Kuyumculuk
  • Klişe imalatı