Yapışkan Transfer Bandı

1078
Yapışkan Transfer Bandı

Yapışkan transfer bandı Türkiye’de sıklıkla kullanılan, çeşitli sektörlerde vazgeçilmez hale gelen kullanımı ile endüstriyel sektörlerde yerini almıştır. Özellikle esnek yapısı ve yapışkanın agresif olması sebebiyle kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. Silikonlu kağıdın üzerindeki yüksek volümlü yapışkan sayesinde hem ekonomik hemde verimli bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Çift taraflı yapışkan transfer bandı herhangi bir taşıyıcı malzemeye ihtiyaç duymamaktadır. Dolaysıyla üretim safhasında taşıyı olarak kullanılan opp, pet, ağ gibi malzemelere gerek duyulmadığı için maliyet minumum seviyelere inmektedir. Bu aynı zamanda güçlü bir yapıştırma zemininin  ortam bulmasını sağlamaktadır. Normal çift taraflı yapışkan cinslerinde dört yapışma yüzeyi oluştuğundan dolayı zaman içerisinde yapışkan kendini bırakabilmektedir. Çünkü yapışkan hem malzemeye hemde taşıyıcıya sağlam şekilde yapışmalıdır. Transfer bandı sadece malzeme ve yapışkan arasında olan 2 yönlü bir yapışma sağlamaktadır. Bu durum taşıyıcıdan kaynaklı bırakmaları en aza indirmektedir.

Yapışkan Transfer Bandı Hangi Zeminlerde Kullanılabilir?

  1. Deri yüzeylerde
  2. Bez yüzeylerde
  3. Kağıt yüzeylerde
  4. Sünger yüzeydelerde
  5. Eva ve EPDM yüzeylerde
  6. Non-Woven yüzeylerde

esnekliği fazlasıyla bu malzemelerde hissettir. Yapışkan yoğunlukları metrekareye 60 gram, 80 gr, 100 gr ,120 gr olarak yüksek ısı gerektiren yüzeylerde kullanılabilmektedir. Ayrıca yapışkan transfer laminasyon uygulamalarında çok yüksek performans göstermektedir. Yüksek ısıya duyarlı olması kullanım alanını yaygınlaştırmaktadır. Yapışma yüzeyinde kalınlık istenmediği durumlarda kullanımı idealdir.

Yapışkan  Transfer Bandı Kullanım Alanları

  • Deri sektörü astar yapışmasında
  • Membran switch montajı
  • Laminasyon uygulamalarında
  • Kuyumculuk sektöründe vitrin objelerin imalatında